Aktualności

Outsider odprawiony z kwitkiem...

• autor: smismas, 2015-05-14 14:31

Plon Klęczany - Strażak Lubzina 2-0 (1-)

W ubiegłą niedzielą drużyna Plonu gościła na własnym boisku czerwoną latarnię ligi - Strażak Lubzina. Wydawać by się mogło, że będzie to mecz do jednej bramki i przyjdzie nam łatwo zgarnąć trzy punkty, tak się jednak nie stało.

Deszczowa aura na pewno nie pomagała w grze i żadnej z drużyn nie udało się zyskać przewagi. Bramkowych sytuacji było jak na lekarstwo aż do 30 minuty spotkania, kiedy to skuteczną kontrę przeprowadzili gospodarze. Piłkę pod własnym polem karnym przejął Drozd, który z połowy boiska dograł do wychodzącego na czystą pozycję Żurka, ten minąwszy bramkarza wrzucił piłkę na piąty metr bramki a Patro główką skierował piłkę w światło bramki, dając tym samym prowadzenie Plonistom. Kilka minut później w sytuacji sam na sam z bramkarzem po raz kolejny znalazł się Patro i wślizgiem trącił piłkę, podwyższając wynik meczu, niestety sędzia przy tym zagraniu odgwizdał faul na bramkarzu a naszemu zawodnikowi pokazał żółty kartonik - decyzja ta była mocno kontrowersyjna gdyż pierwszy przy piłce był nasz napastnik i jeżeli ktoś w tej sytuacji miałby być ukarany kartką to raczej bramkarz gości.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie aż do 70 minuty kiedy to czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Żurku ukarany został obrońca gospodarzy. Od tego czasu Plon przejął inicjatywę rezultatem czego było podwyższenie już kilka minut później wyniku meczu przez Kamila Żurka, który w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Strażaka.

Wynik cieszy, styl niestety mniej, ale nie od dziś wiadomo, że najciężej gra się z teoretycznie słabszymi rywalami. Kolejny mecz już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00  w Łączkach Kucharskich z drużyną LKS Łopuchowa. Serdecznie zapraszamy.